Kolejny rok i kolejny konkurs komiksowy! Druga część prac:

Witajcie!
Oto kolejne prace, te nie zdobyły żadnych nagród, ale zdecydowanie zasłużyły na pochylenie się nad nimi.

Zapraszam do obejrzenia:

Praca chłopca z klasy drugiej, optymistycznie zakładająca, że mamy czasu jeszcze dwieście lat 🙂 Oby!
Dość schematyczne rysunki, ale bardzo ładnie pokolorowane, wyraźne litery. Do tego linijka, która okazał się pomocna w konstruowaniu ramek i nie tylko.

Praca dziewczynki z klasy trzeciej. Opisana historia lekko „omknęła” zasadniczy problem, ale sam proces odlotu z Ziemi i napotkanie obcej rasy był uroczy. Spodobały mi się twarze – duże, wyraziste z otwartą mimiką, a także poziom detali – np. łaty na spodniach. Praca bardzo dojrzała od strony rysunku.

 

Praca chłopca z klasy trzeciej, również ciekawa – poruszająca temat nawiązania kontaktu z obcymi cywilizacjami. Gdyby wyeksponowany został temat samej ucieczki, praca miałaby szansę na nagrodę.
Po staranności kładzenia kolorów widać, ile pracy zostało w nią włożone.

Praca ta jest jedną z moich ulubionych, spójrzcie na poziom detalu. Nietypowe rozmieszczenie ramek i tym samym dość niesztampowa budowa całej planszy.
To co wyróżnia tę pracę (i za to dostała wyróżnienie) to ABSOLUTNIE MISTRZOWSKA PUENTA. Ta czwartoklasistka włożyła wiele myśli i pracy w swoje dzieło!
Praca nie zdobyła żadnej z głównych nagród ze względu na temat – mieści się w obu – co jest zarazem atutem jak i błędem.

 

Praca dziewczynki z klasy szóstej. Linijka, dużo tekstu i kolorowe akcenty.
To byłby świetny plakat informujący o potrzebie segregacji!

Podziękowania dla:

CentumKomiksu, PlanetyKomiksów, Egmontu, Kultury Gniewu i Waneko 🙂 Jesteście wielcy!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komiksowia:) i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz